Lubomír Černý - blog
 
Lubomír Černý - blog
Lubomír Černý - blog
 
sutol.jpg

Přihlášení






Zapomenuté heslo

Související články

Reklama

Stručný přehled


Lubomír Černý - blog
   
Přichází Cenzor!
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
20. ročník modelářského tábora Raná Tisk
Napsal Luboš Černý   
Středa, 02 září 2009

Tak nám zabili Ferdinanda, paní Milerová ...

Ano, ano, Lounský modelářský klub má letos za sebou jubilejní 20. ročník modelářského tábora. Počasí bylo nádherné a já můžu pouze litovat, že jsem se tam nepodíval ani na chvilku Pláč. Alespoň jsem si zavzpomínal na 1. ročník a dal závazek, že příští rok se alespoň stavím.

Krátké povídání a hromadu fotek z letošního jubilejního ročníku najdete na stránkách
LMK Louny.

 
Lotus Traveler a Symbian S60 Tisk
Napsal Luboš Černý   
Úterý, 18 srpen 2009

Již několikrát jsem tady psal o možnostech synchronizovat Lotus Notes s telefonem/pda. Zatímco k hloupým mobilům dodává Nokia stařičký SW, u nových telefonů přichází na řadu lepší varianta - Lotus Traveler.

Od verze LN 8.5 je k dispozici také klient pro Symbian S60 a tak mi to nedalo a vyzkoušel jsem si to na Nokia E61 a testovacím účtu na Lotus  Greenhouse. Funguje to parádně ! Dokonce skoro nenarazíte na nějakou aglickou hlášku (Traveler v češtině není).

Obrázky jsem nakonec nedělal, protože to celé včetně instalace a nastavení krásně popsal Aleš Lichtenberg na stránkách SUTOLu.

 
POP3 klient pro Lotus Domino ? Tisk
Napsal Luboš Černý   
Pátek, 26 červen 2009

icon_mail.gifNedávno mě napadla taková kacířská myšlenka: "Jak stahovat emaily z několika pop3 schránek a hromadit je na jediném místě - na Lotus Domino ?".

Důvod byl jednoduchý, mít jedno centrální místo pro těch několik schránek, které jsem časem nasbíral. Protože se mi líbí nové Lotus Notes 8.5 včetně Traveleru a nového webmailu, hledal jsem řešení pro domino a našel ...

Jmenuje se to POP3 Collect a jedná se LN konfigurační databázi a java task běžící na serveru Domino. Stačí nadefinovat spojení na pop3 server, účet, který je bude vybírat a adresu smtp serveru a email adresu, kam se to přepošle.

Takže to je vlastně jednoduché:

  1. nadefinuji, co a jak často stahovat
  2. příjmcem bude účet na Lotus Domino serveru
  3. k emailům se dostanu pomocí LN klienta nebo pomocí webmailu nebo Traveleru
 
Výše státníhu dluhu ... Tisk
Napsal Luboš Černý   
Pondělí, 15 červen 2009

statement-26-1.gif RSS čtečka je užitečná věc. Udržuje poměrně široký přehled v záplavě informací, které smrskne jen na několik řádků ... a dnes mi přinesla jednu "novinku".

Na serveru Novinky.cz vyšla informace o výši státního dluhu. 1 Bilion korun českých !? Představa, jak rychle to nabírá rychlost mě trochu děsí. Diskuze po článkem je klasická omáčka a přepřikování "levice" s "pravicí". I přesto, že tyhle tahanice nemám rád, začetl jsem se a narazil na smutně-humorný odkaz zde.

Nejsem posedlý politikou, vajíčka jsem neházel, nechodil s oranžovou šálou po městě, ale tohle mi připadá jako poměrně rozumný způsob výkladu, kam vede to neustále vylepšování sociálního systému. Osobně nechci přijít o práci, ale také nechápu to neustále snažení navyšovat podporu v nezaměstnanosti.

Řešením je práce, nikoliv více pěněz za nic nedělání ! Jak je možné brát, ale nic nedávat ? Z výše dluhu a odkazovaného grafu vývoje  je patrné, že to nejde donekonečna !!

 
Český Warpstock 2009 Tisk
Napsal Luboš Černý   
Pátek, 29 květen 2009

czechwarpstock2009-600x227.jpg

Je rozhodnuto !

pomocí demokratického hlasování byl vybrán termín konání letošního setkání uživatelů IBM OS/2 a eComstation. Akce se uskuteční 18. - 20. září 2009 na letišti Raná u Louny

Účast je stále bezplatná, registrovat se můžete na stránce: Warpstock 2009 CZ - Registrace

Program, informace o ubytování a další informace naleznete na stránkách letošního ročníku .

Už začínám uvažovat, s jakým tématem a prezentací pojedu ...
Co by zajímalo Vás ? Náměty posílejte do redakce :-)

 
Jak zamknout účet uživatele Lotus Notes ? Tisk
Napsal Luboš Černý   
Pondělí, 25 květen 2009

Nedávnou jsem přemýšlel, jak zablokovat LN uživateli přístup ke schránce, ale nerušit jeho účet. Nejprve mě napadla verze s přidáním jeho jména do DenyAccessGroup. Nakonec mi kolega poradil drobný fígl.


 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 89 - 99 z 156
 
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
  Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog