Lubomír Černý - blog
 
Lubomír Černý - blog
Lubomír Černý - blog
 
sutol.jpg

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Související články

Reklama

Stručný přehled


Lubomír Černý - blog
   
Přichází Cenzor!
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
IBM Lotus Notes and Domino 8 Deployment Guide Redbook Tisk
Napsal Luboš Černý   
Pondělí, 06 srpen 2007
Pro zákazníky a partnery IBM je ke stažení draft verze Redbooku pro Lotus Notes 8. Ke stažení je na stránkách IBM Lotus Notes and Domino 8 Deployment Guide Redbook
 
GenMAC 2.1 experimental version - k dostání Tisk
Napsal Luboš Černý   
Úterý, 10 červenec 2007
Pokud máte problémy s nějakým LAN kouskem HW a máte zájem testovat, stačí poslat email na Thorolfa a "obratem" dostanete Debug verzi GenMAC driveru připravovaného pro eCS 2.0.

Pro mě to znamenalo konečně fungující wifi kartu v IBM R60. Konečně jsem se odpoutal od drátů a jsem mobilní. Ke štěstí mi teď v eCS chybí ovladač bluetooth ...

Email se žádostí posílejte na genmac(AT)godawa(DOT)de.

zdroj: www.os2.cz
 
Wifi Intel 3945a/b/g funguje s GenMAC ! Tisk
Napsal Luboš Černý   
Čtvrtek, 05 červenec 2007
Dneska jsem dostal k dispozici testovací build nové verze GenMAC 2.1 společně s ovladačem pro Intel 3945abg wifi kartu, která je instalována v mém NB IBM ThinkPad R60. Konkrétně se jedná o kartu s PCI ID: 8086:4227.

Můžu potvrdit, že tato verze GenMAC wrapperu a ovladače již funguje. Mám odzkoušeno WEP spojení na AP Asus WL500g i na jeden "sousední hotspot" (SMC AP někde v sousedství v defaultní konfiguraci Tongue out)

Jediné, co zatím nefunguje je XCenter modul XWLAN. Instalace proběhne, bohužel jej nelze přidat mezi aktivní moduly. Jeho jméno je šedivé a neaktivní. Snad ve finální verzi to bude fungovat.
 
Warpstock 2007 CZ - registrace Tisk
Napsal Luboš Černý   
Středa, 04 červenec 2007
Hlasování o termínu konání bylo uzavřeno.
Dle výsledků se Warpstock 2007 Czech bude konat ve dnech 5.10. - 7.10. 2007 v Mladé Boleslavi.

Zaregistrujte se prosím ZDE
 
Linux Terminál bootovaný ze sítě pomocí PXE Tisk
Napsal Luboš Černý   
Pondělí, 02 červenec 2007
V práci jsme hledali cestu, jak využít alespoň část starých PC pro běžnou práci. Mám tady několik starých strojů typu Celeron 300MHz, 32/64MB RAM, 4GB HDD. Původně na tom byly Windows 98 a 95, teď to je nepoužitelné. Protože však server běží na Windows2003 a máme koupené licence pro Terminal Services, jako klient RDP to tedy stačí.

Hledal jsem, hledal a našel pěknou věcičku: PXES nyní 2Xthinclientserver. Jedná se o systém umožňující síťové bootování XWindows (XOrg). Bootování lze realizovat pomocí PXE, z CD nebo nainstalovat jadro XWindows na lokální disk o kapacitě min. 300MB. Distribuce image pro stanici včetně nastavení HW parametrů a konfigurace RDP (Citrix a Terminal Services) je řešena pomocí www rozhraní. Pro boot ze serveru není potřeba export systému pomocí NFS. Vše je distribuováno pomocí TFTP serveru.

 
Testování eCS 2.0 RC1 Tisk
Napsal Luboš Černý   
Čtvrtek, 28 červen 2007
Nedalo mi to a stáhnul jsem si eCS 2.0 RC1 a rozhodl se otestovat průběh instalace na mém IBM TP R60. Musím říci, že jsem byl mile překvapen. Instalace proběhla naprosto hladce bez pádu nebo vytuhnutí. Pro uvolnění místa na HDD jsem ale raději nepoužil vestavěnou funkci resize. Sice mám s DFSee dobré zkušennosti, ale momentálně nemám aktuální zálohu své windows partition a obnovovat bych to nechtěl :-)

Takže jak to celé dopadlo ?
  1. SATA = 100% - aktuální verze DANIS ovladačů dospěla do fáze, kdy se již SATA konfigurace nebojím.
  2. 1Gb LAN = 100% - GenMAC driver nebo nativní ovladač od Broadcomu
  3. Wifi Intel abg = 0% - Debug verze GenMAC tuším 2.x.2 již ale podporu obsahuje a je potvrzeno úspěšné připojení WPA pomocí konzolových utilit.
  4. Typ CPU a podpora SMP - netestováno. Součástí závěrečné fáze instalace pomocí průvodce je však detekce a instalace SMP kernelu.
  5. VGA i945 = 100% SNAP. Provozuje někdo nějakou ATI x1300 a vyšší ? Jaké jsou zkušennosti ?
  6. Audio = 100% - je potřeba pouze ručně zvolit ALSA během instalace
  7. Základní aplikace = 100%. Dříve jsem měl problémy s Doodle Screensaverem a SDL. Teď vše OK

Systém je stabilní a oproti Beta3a je již použitelná k normálnímu provozu. To tuhnutí u předchozích beta verzí kvůli renderování obrazu a multimédiím mě někdy opravdu štvalo...

Takže teď se opravdu nemůžu dočkat až mi dorazí instalace finální verze. Oblíbený Virtual PC 5 pro OS/2 je stále funkční i na booJFS svazku, takže nic nebrání vyhradit eCSku celý disk.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 Následující > Konec >>

Výsledky 144 - 154 z 156
 
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
  Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog