Lubomír Černý - blog
 
Lubomír Černý - blog
Lubomír Černý - blog
 
sutol.jpg

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Související články

Reklama

Stručný přehled


Lubomír Černý - blog
   
Přichází Cenzor!
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
Lotus Domino - oříznutí části internet adresy shodné s doménou Tisk
Napsal Luboš Černý   
Čtvrtek, 29 červenec 2010

Opět jsem narazil na problém, kdy Domino odmítá posílat emaily, protože část internetové adresy vyhodnotí jako doménu. Uvedu příklad:

Mám LN doménu LCerny a posílám email na adresu a1cfa80f81d12ae9e460630a4685d083 Domino to popadne a ořízne část adresy vlevo od zavynáče. Pak email vrátí, protože adresát 88da3e468a072b67d32ef8b0d796174b neexistuje.

Po několika pokusech s Global dokumentem jsem skončil u úpravy notes.ini a doplnění parametru SMTP_LEFT_DOT_NEVER_DOMAIN=1

Dohledal jsem k tomu i IBM Technote 1102170. Sice by to mělo být opraveno, nicméně u verze LDN 8.5.1FP3 se vzpamatovala až po úpravě notes.ini 

 
Lotus Notes viewer - bezpečnostní oprava Tisk
Napsal Luboš Černý   
Čtvrtek, 29 červenec 2010

IBM publikovala dokument s popisem aplikace bezpečnostní opravy v modulu viewer. Ten slouží jako integrovaný prohlížeč příloh v mnoha formátech. Oprava je dostupná pro verze 7.x a vyšší. Uživatelé verze 6.x jsou nabádáni k upgrade na vyšší verzi nebo k zakázání této funkce.

Detaily naleznete na stránkách IBM .

 
Lotus Domino - upgrade z 32 na 64 bitů Tisk
Napsal Luboš Černý   
Středa, 21 červenec 2010

Victor Toal z Notesbusters se podělil se svými zážitky při přechodu z 32 bitového Domina na Windows na 64 bitovou verzi. Prováděl upgrade jak OS, tak Domina. Článek na jeho blogu je plný odkazů na modlitby, obětiny a houpavý pocit kolem žaludku :-)

My se s kolegou vydali doporučenou cestou instalace nového HW a migrace.  I tak to byl adrenalin, protože každý server byl v jiném datovém centrum a probíhal "na dálku" :-)

Nezapomeňte testovat před vlastním přechodem ! My jsme narazili na problémy se SAPPERem a verzí SAP GUI ...

 
"Na konci světa" Tisk
Napsal Luboš Černý   
Pondělí, 12 červenec 2010

geocaching logo.jpgTrochu jsem "hlídal" Vojtu, prodloužil si víkend a dost se potil.Protože se doma sedět nedalo, vyrazili jsme s Vojtou na lov pokladů. Geovozem jsme dorazili do Vysoké Pece a naším cílem byla keška GC1WBWT - Na konci světa

Jako správní turisté jsme to vzali pěkně pešky, cestou jsme se potkali pouze s nějakým in-line náružistou, který to brousil tam a zpátky. Keš není problém najít. Kromě nápovědy Vás k ní dovedou i dvě geodálnice Úsměv

Výhled je zajímavý, keš vydala směnou část svého podkladu a tak byl  i Vojta spokojen. Poctivě šlapal pěšky a neprotestoval.

 
Lotus Domino cluster - konfigurace a principy Tisk
Napsal Luboš Černý   
Pátek, 25 červen 2010
IBM uveřejnila whitepaper s popisem konfigurace a vysvětlení fungování clusteru na Lotus Domino serveru. PDF dokument najdete v sekci ke stažení.
 
Kolo - první výlet "na tyči" Tisk
Napsal Luboš Černý   
Úterý, 15 červen 2010

Vojta nám trochu povyrostl a tak přišlo na řadu lákání na delší cyklovýlety. Moje kolo jsem dovybavil tažnou skládací tyčí a vyrazili jsme v rámci prvních testů na trasu "od dědy k dědovi".

Profil tratě je taky pěkný a cestou zpátky nás pěkně hnal strach z deště. Vojta šlapal jak o závod Úsměv

 


 
Detaily trasy včetně mapy a profilu najdete na RunKeeper.com

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 56 - 66 z 156
 
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
  Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog