Lubomír Černý - blog
 
Lubomír Černý - blog
Lubomír Černý - blog
 
sutol.jpg

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Související články

Reklama


Lubomír Černý - blog
   
Přichází Cenzor!
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
Thawte Web of Trust - konec, padla, šlus ! Tisk
Napsal Luboš Černý   
Neděle, 11 říjen 2009

Thawte ukončuje svůj projekt Web of Trust, který umožňoval získat zdarma osobní certifikát pro emailovou korespondenci.

Je to rána pod pás. Sice jsem se to jako Thawte notář kupodivu dozvěděl z internetu, nikoliv od Thawte, ale  je to tak. Verisign, nový majitel Thawte asi řádně vzal za kliku a "konkureční službu utnul a přetahuje uživatele k sobě na placené služby Křičící

Samotné Thawte k tomu píše toto: "Během poslední několika let, bezpečnostní nároky se staly příliš omezujícími, zatímco technologická infrastruktura nutná pro udržení těchto požadavků se stala příliš náročná. I přes naši velkou snahu pokračovat v poskytování Thawte Personal E-mail certifikátů a Web Of Trust služeb, rozšiřující standardy a nároky technologií převyšují naše možnosti udržovat tyto služby v tak vysoké kvalitě, jak si přejeme. Výslekem je že osobní certifkáty Thawte a Web of Trust přestanou být podporovány 16. listopadu 2009 a po tomto datu nebudou k dispozici. ...Důsledkem pak bude zneplatnění všech osobních certifikátů vydaných v rámci této služby...Zákazníci, kteří mají aktivní osobní certifikát mohou získat na rok zdarma VeriSign Emailový certifikát..."

 

Takže všechny vydané certifikáty budou 16.listopadu zneplatněny a servery Thawte budou vypnuty. Pokud potřebujete komunikovat bezpečně, je potřeba se porozhlédnout po jiné certifikační autoritě a sehnat nový certifikát. Bezplatně certifikáty vydává např. StartCom. Stejně jako Thawte je root certifikát součástí Windows, Max OSX a Linux systémů.

Takže firmě Verisign  a Thawte dávám palec dolů a známku 5- a jdu přemýšlet, jak vyřeším další SMIME komunikaci.

 
< Předch.   Další >
 
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
  Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog