Lubomír Černý - blog
 
Lubomír Černý - blog
Lubomír Černý - blog
 
sutol.jpg

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Související články

Reklama


Lubomír Černý - blog
   
Přichází Cenzor!
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
Prezentace - srovnání Lotus Domino a Exchange 2007 Tisk
Napsal Luboš Černý   
Čtvrtek, 11 srpen 2011

Na webu Lotus Katalog je kromě mnoha zajímavých řešení a informací i jedna PDF prezentace. Obsahuje stručný sumář hlavních výhod Lotus Domino proti pouhému poštovnímu systému Exchange verze 2007.

Musím ela přiznat, že i u Exchange se najdou zajímavé věci, jako jednoduché nastavení protokolů na úrovni mailboxu (pop3, imap, webmail). Tohle Domino řeší složitěji. Jenže celé administrační prostředí je nekonzistentní, některé věci se dělají přes EMC, jiné zase přes OWA nebo musíte sáhnout po powershellu a začít programovat. Zkuste si třeba nastavit práva rezervovat zasedací místnost a určit omezení na určité osoby + schvalovatel :-)

Moje oblíbená disciplína je pokus okopírovat část členů v distribuční skupině pro použití v jiné skupině. Kopírovat nelze :-o

Proč pro skupinu s kontakty na zákazníky musím pro každého zákazníka založit kontakt a ten teprve přiřadit do skupiny ? Vždyť by stačilo jako člena uvést smtp email  adresu a přepsáním přímo ve skupině by se provedla aktualizace spojení nazákazníka. K čemu mi je administrace skupiny pomocí Outlooku, když můžu jenom odebírat a přidávat objekty typu kontakt/uživatel, ale tyhle objekty si z outlooku jako koncový uživatel nezaložím ?

Úplně klasický je přístup MS k licencím. Na každou funkci potřebujete další server s licencí na windows + licenci na danou funkci + uživatelské CALy. A nějaké workflow ve firemních aplikacích ? Zapoměňte nebo si dokupte nástroj třetí strany.

 
< Předch.   Další >
 
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
  Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog