Lubomír Černý - blog
 
Lubomír Černý - blog
Lubomír Černý - blog
 
sutol.jpg

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Související články

Reklama


Lubomír Černý - blog
   
Přichází Cenzor!
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
Lotus Notes
VLC Player 1.1.4 pro OS/2 Tisk
Napsal Luboš Černý   
Úterý, 23 listopad 2010
Byl portován multimediální přehrávač VLC na platformu OS/2 a eComstation. Aktualání verzi 1.1.4 najdete na Hobbes.
 
Replikační konflikty a jejich řešení Tisk
Napsal Luboš Černý   
Pátek, 22 říjen 2010
Martin Hansgut na svém blogu přehledně popsal principy vzniku a řešení  replikačních konfliktů na dokumentech v databázi Lotus Notes/Domino. Souhlasím s Martinem, že na konflikt narazí dříve nebo později každý uživatel/správce. Také souhlasím, že pomocí ScanEZ nástroje je řešení těchto stavů pohádka. Např. vyřešit replikační konflikt na profilovém dokumentu je opravdová výzva pro odvážné. Za pomoci nástroje od Ytria to je otázka několika kliknutí.
 
Lotus Domino - oříznutí části internet adresy shodné s doménou Tisk
Napsal Luboš Černý   
Čtvrtek, 29 červenec 2010

Opět jsem narazil na problém, kdy Domino odmítá posílat emaily, protože část internetové adresy vyhodnotí jako doménu. Uvedu příklad:

Mám LN doménu LCerny a posílám email na adresu a1cfa80f81d12ae9e460630a4685d083 Domino to popadne a ořízne část adresy vlevo od zavynáče. Pak email vrátí, protože adresát 88da3e468a072b67d32ef8b0d796174b neexistuje.

Po několika pokusech s Global dokumentem jsem skončil u úpravy notes.ini a doplnění parametru SMTP_LEFT_DOT_NEVER_DOMAIN=1

Dohledal jsem k tomu i IBM Technote 1102170. Sice by to mělo být opraveno, nicméně u verze LDN 8.5.1FP3 se vzpamatovala až po úpravě notes.ini 

 
Lotus Notes viewer - bezpečnostní oprava Tisk
Napsal Luboš Černý   
Čtvrtek, 29 červenec 2010

IBM publikovala dokument s popisem aplikace bezpečnostní opravy v modulu viewer. Ten slouží jako integrovaný prohlížeč příloh v mnoha formátech. Oprava je dostupná pro verze 7.x a vyšší. Uživatelé verze 6.x jsou nabádáni k upgrade na vyšší verzi nebo k zakázání této funkce.

Detaily naleznete na stránkách IBM .

 
Lotus Domino - upgrade z 32 na 64 bitů Tisk
Napsal Luboš Černý   
Středa, 21 červenec 2010

Victor Toal z Notesbusters se podělil se svými zážitky při přechodu z 32 bitového Domina na Windows na 64 bitovou verzi. Prováděl upgrade jak OS, tak Domina. Článek na jeho blogu je plný odkazů na modlitby, obětiny a houpavý pocit kolem žaludku :-)

My se s kolegou vydali doporučenou cestou instalace nového HW a migrace.  I tak to byl adrenalin, protože každý server byl v jiném datovém centrum a probíhal "na dálku" :-)

Nezapomeňte testovat před vlastním přechodem ! My jsme narazili na problémy se SAPPERem a verzí SAP GUI ...

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 62
 
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
  Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog