Lubomír Černý - blog
 
Lubomír Černý - blog
Lubomír Černý - blog
 
sutol.jpg

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Reklama


Lubomír Černý - blog
   
Přichází Cenzor!
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
Jak na Winmail.dat v Lotus Notes Tisk
Napsal Luboš Černý   
Čtvrtek, 29 květen 2008

Občas se stane, že mě nebo někomu z kolegů přijde email, kde není téměř nic, jenom záhadná příloha Winmail.dat. Pochopitelně za vším hledej Microsoft. Textu na toto téma bylo napsáno dost, dovolím si jenom popsat řešení, pro které jsem se rozhodl já.

Za pomoci TNEF Java knihovny jsem vytvořil agenta v poštovní šabloně, který zpracuje vybrané dokumenty v Notes databázi, vytvoří kopii původního emailu a doplní k němu všechny přílohy extrahované právě z WinMail.dat

 

Postup je jednoduchý. Ze stránek JTNEF Library si stáhnete .jar knihovnu a rozbalíte někam na disk. Následně vytvoříte v mail databázi nového Java agenta. Vymyslíte mu nějaké srozumitelné jméno, nastavíte zpracovávat vybrané dokumenty.

winmail_agent.jpg

Protože agent používá JTNEF knihovnu, je potřeba ji připojit. V designeru klikněte na "Edit project" a nalistujete si adresář srozbalenou JTNEF knihovnou a v podadresáři /lib najdete jtnef.jar soubor a připojíte ho k projektu pomocí tlačítka "Add/Replace All"

tnef_jar.jpg

Ten připojíte k projektu. Pak smažete celý vygenerový text java kódu a nahradíte jej zdrojovým textem hotového agenta.

Uložíte, zavřete a menu Akce Vám vznikne položka s názvem vytvořeného agenta. Vyberte si nyní email(y) obsahující Winmail.dat a spusťte agenta. V inboxu vznikne kopie zpracovaného emailu a obsah bude doplněn o všechny přílohy extrahované z winmail.dat souboru ...

winmail_inbox.jpg

winmail_rozbaleno.jpg

 

Odkazy:

 
< Předch.   Další >
 
Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog
 
  Lubomír Černý - blog   Lubomír Černý - blog