Petr Kunc na svém webu popisuje způsob, jak si můžete na vlastní kůži otestovat Domino Volt.

Jedná se technologii, pomocí které lze jednoduše "naklikat" moderní LN/Web aplikaci, která má jako backend HCL Domino server a klasické NSF. Pro vyzkoušení v rámci testovacího virtuálního serveru Vám stačí bezplatná registrace. Detaily naleznete u Petra Kunce: http://petrkunc.net/lotus-notes/vyzkousejte-si-domino-volt-bezplatne/

 

Společnost CYONE nabízí zajímavý produkt SMS Login, který umožní použít 2FA autetikaci pro přístup ke zdrojům na IBM Domino serveru.
Podporuje SMS i Google Authenticator.

Více informací najdete na: https://cyone.eu/products-and-solutions/two-factor-authentication/

IBM uveřejnila whitepaper s popisem konfigurace a vysvětlení fungování clusteru na Lotus Domino serveru. PDF dokument najdete v sekci ke stažení.

Řešil jsem zvídavý dotaz, jak je možné, že odeslaný email má u uživatele 8MB a server to vrátí kvůli překročení limitu velikosti 10MB ...

Protože bylo tentokrát potřeba argumentovat konkrétními čísly, trochu jsem s kolegou hledal a našel.

Všichni víme, že odchozí email je kódován do BASE64 MIME formátu, protože SMTP umí přenášet pouze ASCII text. O kolik to tedy naroste doopravdy ?

Popis převodu je hezky popsán zde. Pokud potřebujete "přesná" čísla, pak se dá říct, že platí:

Konečná velikost = 1.37 * velikost dat (text + přílohy) + 814 bajtů na hlavičku.

Pokud máte uživatele, který se vytvoří pravidlo, povolí ho a pak smaže, narazíte na problém. Pravidlo je smazáno, ale stále funguje.

Důvodem je, že zkompilované pravidlo se ukládá do profilového dokumentu a tady zůstane i po smazání. Je tedy potřeba nechtěné pravidlo nejprve zakázat a pak teprve smazat.

Pokud už ke smazání a nevypnutí došlo, nabízím Lotus script agenta, který smaže všechna zkompilovaná pravidla v profilovém dokumentu a v poštovní schránce zakáže všechny definice pravidel.

Skript najdete v sekci ke stažení: Smazání neplatných LN pravidel